Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Новини та події

Kafom від MERISTEM - це підживлення з фунгіцидним ефектом

Серед головних елементів живлення рослин (азоту, фосфору та калію), найважчим для споживання рослинами є фосфор. Навіть при достатньому забезпеченні ґрунту фосфором повноцінне споживання його корінням з ґрунту починається тільки при прогріванні ґрунтового профілю вище 15 градусів Цельсію. Саме ця особливість надходження фосфору в рослини веде до браку зазначеного елементу на початкових етапах органогенезу багатьох культур. Ознаки нестачі фосфору на момент відновлення вегетації озимих культур та початкових етапах розвитку кукурудзи проявляються на рослинах антоціановим забарвленням листя. При наростаючому подальшому дефіциті зазначеного елементу можуть відмирати тканини листка з утвореннямтемних, інколи чорних плям. Засихаюче листя мають темний, майже чорний колір. Ознаки нестачі фосфору помітні спочатку на старіших, нижніх листях. Характерною ознакою нестачі фосфору є також затримка цвітіння і дозрівання. Дефіцит фосфору найчастіше спостерігається на:

 • кислих грунтах, багатих на рухливі форми алюмінію і заліза;
 • дерново-підзолистих;
 • червоноземах. 

Фосфор - це елемент, який необхідний рослині для енергетичних процесів, ферментативного каталізу, проникності мембран, передачі спадкової інформації тощо.Так, фосфор - це елемент без якого не можливий повноцінний ріст і розвиток рослини. Тому не дивно, що при його дефіциті: 

 • уповільнюється фотосинтез;
 • погіршується поглинальна функція кореневої системи. 

Тому складається парадоксальна ситуація, коли фосфор навіть є в грунті, але недоступний для рослини. В такому випадку єдиним виходом із критичної ситуації може бути лише підживлення по листу. Однак не всі види фосфорних добрив для цього підходять. Причина полягає у тому, що молекули фосфору важко розчинні, що утруднює їх транспорт через клітинні мембрани.KAFOM ВІД MERISTEM - ЦЕ ПІДЖИВЛЕННЯ З ФУНГІЦИДНИМ ЕФЕКТОМ

 

 • Особливістю іспанських добрив Кafom компанії "MERISTEM" є те, що фосфор у Кафомах міститься у формі фосфітів. Фосфіти на відміну від фосфатів, дуже рухливі і тому легко проникають через кутикулу листка при позакореневих внесеннях та крім того мають властивість знищувати інвазійні патогени з класу ооміцетів.
 • Необхідно звернути увагу на те, що в переважній більшості добрив на ринку держави фосфор має форму фосфатів, а тому такі добрива не мають вище зазначених властивостей.
 • Фосфор у формі фосфіту забезпечує миттєве підживлення та фунгіцидний ефект. В той час коли іншим добривам потрібні тижні для проникнення через листя при некореневих підживленнях, Kafom починає діяти вже в перші 40 хвилин після внесення.
 • Крім того, добриво рухається як по флоемі так і ксилемі

Також, Kafom стимулює синтез фітоалексинів, фактично антибіотиків рослини. Залежно від виду добрива містять також цинк, марганець, мідь, магній, кальцій. Цинк в рослинах:

 • активує дію ферментів, входить до складу ферментативних систем, які беруть участь в диханні, синтезі білків і ауксинів;
 • підвищує тепло, посухо - і холодостійкість;
 • грає важливу роль в регулюванні процесів росту.

При нестачі цинку в грунті листя рослин набувають жовто-зелене забарвлення, покриваються плямами і відмирають; молоді листя дрібні, з хвилястими краями, асиметричні, на деревах погано закладаються бруньки. Однак нестача цинку більше впливає на розвиток насіння. Ознаки цинкового голодування також проявляються і на плодових культурах - плоди стають дрібні та потворні. 

Кафом Zn  застосовують на кукурудзі, сорго та інших злакових культурах. Застосування цинку у  формі фосфіту швидко включає елемент у метаболізм клітин. Потребу рослин у цинку можна повністю задовольнити за допомогою препарату Кафом-Zn. (Склад:  Фосфор – 20%, Калій – 5%, Цинк - 8,5%). 

Кафом Mg ефективно застосовується на всіх польових, овочевих і плодових культурах. Легкодоступний магній одразу використовується для синтезу молекул хлорофілу, в  результаті підвищується інтенсивність фотосинтезу. (Склад:  Фосфор – 38%, Магній - 10%).

 KAFOM ВІД MERISTEM - ЦЕ ПІДЖИВЛЕННЯ З ФУНГІЦИДНИМ ЕФЕКТОМ

 

Кафом Са - використовують для корекції дефіциту кальцію на плодових, овочевих і технічних культурах. При нестачі кальцію порушується формування коренеплодів, плодів овочевих та плодово-ягідних культур. (Склад:  Фосфор – 20%, Калій – 5%, Кальцій- 5%). 

Кафом К — джерело легкодоступного калію і фосфору в період дозрівання плодів. Застосовуючи даний вид добрива в період формування і росту плодів збільшується їх розмір, вміст цукрів та  сухих речовин, покращується транспортабельність та лежкість. (Склад:  Фосфор – 30%, Калій – 20%) 

Мідь разом з марганцем входить до складу ферментів, які відіграють важливу роль в окислювально-відновних процесах. Вони покращують:

 • інтенсивність фотосинтезу;
 • сприяють утворенню хлорофілу;
 • позитивно впливають на вуглеводний і азотний обміни;
 • підвищують стійкість рослин проти грибкових і бактеріальних захворювань.

Під впливом міді збільшується вміст білка в зерні, цукру в коренеплодах, крохмалю - в бульбах картоплі, цукру і аскорбінової кислоти в плодах і ягодах.

У помідорів при нестачі міді затримується ріст пагонів, слабо розвивається коренева система, виявляється синьо-зелені забарвлення листя ї їх закручування, квітки не утворюються. Дефіцит міді часто збігається з дефіцитом цинку, а на піщаних грунтах - також з нестачею магнію. Внесення високих норм азотних добрив підсилює потребу рослин в міді і сприяє загостренню ознак її нестачі.

Чутливі до нестачі міді: овес, ячмінь, пшениця, вельми чутливі - просо, соняшник, горох, буряк, овочеві культури, льог, лугові, бобові, злакові трави, менш чутливі - жито, кукурудза, картопля. 

З Kafom рослина отримує необхідний комплекс мікроелементів для повноцінного метаболізму, що визначає в результаті високу врожайність та рентабельність господарства.

Kafom - це:

1.       Пряма дія на гриби класу ооміценів;KAFOM ВІД MERISTEM - ЦЕ ПІДЖИВЛЕННЯ З ФУНГІЦИДНИМ ЕФЕКТОМ

2.       Компенсація дефіциту фосфору та інших мікроелементів та легке їх засвоєння;

3.       Активація імунітету рослинного організму;

4.       Підвищення врожайності;

5.       Покращення транспортабельності та лежкості продукції.

 

Виробником лінійки добрив Kafom є іспанська компанія "MERISTEM", якість продукції якої визнана на світовому рівні. Якщо Ви зіткнулися з проблемою дефіциту фосфору,несправжніми  грибами класу оомікота та бажаєте їх ефективного рішення, то не баріться -  звертайтеся до компанії "ПЛАНТА ГРУПП" - ексклюзивного представника компанії "MERISTEM" в Україні. А ще краще не чекати доки проблеми заявлять про себе і діяти на упередження. Для обробки насіння разом із протруєнням фунгіцидами підійде будь-яке добриво лінійки Kafom. Технологічні схеми застосування добрива для різних культур Ви можете знайти на нашому сайті.

Ефективність застосування схем підтверджена лабораторно та в реальному практичному досвіді як на території Іспанії, так і на території України у фермерських господарствах. З приводу діагностики проблеми, особливостей застосування агропродукту, а також з питань придбання продукції Ви можете звертатись у офіс компанії "ПЛАНТА ГРУПП". Ми надамо Вам необхідну консультацію та гарантуємо професійний супровід на всіх етапах співробітництва. Завдання нашої компанії допомогти сучасному українському аграрію вирощувати конкурентний продукт, сприяти застосуванню в українському землеробстві інноваційних технологій, що на користь не тільки окремим господарям, але і в цілому Україні.

Обираючи Kafom Ви обираєте високі врожаї

 

 •     MERISTEM - це вихід із будь-якої кризової ситуації
 •     MERISTEM - це запорука процвітання Вашого господарства

  KAFOM ВІД MERISTEM - ЦЕ ПІДЖИВЛЕННЯ З ФУНГІЦИДНИМ ЕФЕКТОМ