Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Новини та події

Як захистити сад від спеки і заморозків

– Клімат змінюється, відповідно потрібно змінювати догляд, – переконаний Віктор ПИЛИПЧУК, технолог підприємства ТДВ «Городоцьке», що в м. Городок Хмельницької області. – Досі для полуниці ми використовували гранульоване добриво. Серед його недоліків – довгий період засвоєння. Рідке добриво рослина споживає відразу, не треба чекати, щоб воно почало працювати. Цього року ми почали додавати у полив VIGORTEM-S уже через кілька днів після посадки полуниці. Не зважаючи на спеку, рослини прийнялися і швидко почали рости. Перед зби- ранням полуницю підживили мікродобривом KAFOM К із вмістом калію. Завдяки цьому збільшився розмір ягід, покращився їх колір, транспортабельність, урожайність.

У ТДВ «Городоцьке» вирощуванням плодово-ягідних культур займаються уже багато років. Нині у господарстві 200 гектарів яблуневого саду, 10 – полуниці та 4 – малини.

– Цього року погодні умови були сприятливі, тож маємо хороший урожай, – каже Віктор Пилипчук. – Під час цвітіння не було приморозків, граду та інших стихійних лих. Осінні сорти реалізовуємо, а перспективні – закладаємо у холодильники на зиму.

У господарстві вперше застосовували препарати MERISTEM і дуже задоволені результатом.

– Ми перебуваємо у постійному пошуку препаратів для догляду за садом: відвідуємо семінари, проводимо досліди, – каже пан Віктор. – На ринку є чимало засобів, але продукція MERISTEM дійсно працює. І хоча коштує вона дещо дорожче, але це виправдані витрати. Іспанські засоби ми використовуємо перший рік, проте, з огляду на результати, я переконаний, що з часом віддача від цих добрив і врожаї будуть тільки зростати.

У ТДВ «Городоцьке» заклали 25 гектарів саду для дослідів і обробляли його комплексом препаратів MERISTEM.

– Ми помітили, що листя дерев збільшилося у півтора рази, стало глянцевим, а це свідчить про те, що насадження стали стійкішими до хвороб, – зауважує пан Віктор. – Ці добрива дають можливість господарю інвестувати у майбутнє свого саду. Ми мали можливість спостерігати це особливо яскраво на прикладі яблунь сорту Пінова, що на момент початку обробки перебували у поганому стані. Завдяки комплексу препаратів для саду MERISTEM дерева ожили, і ми змогли підготувати їх до зимового періоду.

– Цьогорічне літо було доволі сухим. Щоб упоратися із засухою, фермерам доводилось активніше підтримувати вегетаційні процеси за допомогою позакореневих підживлень, – розповідає Анатолій ВОЙТОВИЧ, керівник ПП «АГРОКОМЕРС» із Вінниці. Він займається оптовими поставками добрив та агрономічним консалтингом у садівництві.

– Цього року близько 50 наших клієнтів застосовували всю лінійку продукції компанії ПЛАНТА ГРУПП, – додає пан Анатолій. – У всіх випадках результат був позитивним. Особливо хочу відзначити добрива на основі фосфітів KAFOM і антистресовий стимулятор росту CTA STYMULANT-4. Лінійка мікро- добрив KAFOM разом із підживленням забезпечує потужну фунгіцидну та імуностимулюючу дію. Завдяки використанню цих препаратів зменшилася потреба у традиційних фунгіцидах. CTA STYMULANT-4 допоміг подолати гербіцидні опіки на посівах сої. У майбутньому плануємо розширювати практику використання засобів MERISTEM.

Керівник господарства «Нива», що на Вінниччині, Олександр ПОДЗЕРКО вже три роки застосовує продукцію MERISTEM на всіх культурах, які вирощує: і зернових, і плодово-ягідних, і горіхах.
– Багато фермерів уже переконалися в якості продукції й бачать хороші результати, – каже пан Олександр. – Препарати діють надзвичайно ефективно. Засобом KAFOM Zn із вмістом цинку, ми обробляємо сади у фазу початку цвітіння (рожевий бутон), кінця цвітіння, а також уже після збору врожаю – для кращої зимо- та морозостійкості дерев. Перед цвітінням обробляємо сад препаратом ETABORO, впродовж усього вегетаційного періоду в бакових сумішах із фунгіцидами та інсектицидами застосовуємо VIGORTEM-S. Для обробки малини використовуємо CTA STYMULANT-4. Навесні у розчин для крапельного поливу насаджень додаємо VIGORTEM-S. AMINOMAX N і AMINOMAX Ca застосовуємо для покращення транспортабельності продукції.

Препарати MERISTEM незамінні у стресових умовах.

– Досвідчені господарі передусім застосовують препарати MERISTEM у екстрених ситуаціях, коли виникають проблеми – посуха, стресові умови, пестицидне навантаження. Тоді ці засоби показують себе в роботі, – додає пан Олександр. – Їх інтенсивно використовують, якщо йдеться про подолання стресу рослиною (CTA STYMULANT-4), для підживлення – VIGORTEM-S та MERISTEM NPK із різними формуляціями, для швидкого забезпечення рослини макроелементами у нагоді стане добриво KAFOM.

KAFOM – це унікальні рідкі добрива для живлення рослин із фунгіцидними властивостями, які, окрім фосфору (у фосфітній формі), залежно від формуляції, містять цинк, марганець, мідь, калій, магній чи кальцій. Їх недарма називають рекордсменами за ефективністю та якістю.

– Ми пробували використовувати препарати MERISTEM для обробки горіхів, зокрема фундука, – додає Олександр Подзерко. – На цих рослинах гарно працює CTA STYMULANT-4, VIGORTEM-S, ETABORO. Цьогоріч маємо хороший урожай. Сучасні та ефективні добрива та засоби захисту рослин відіграли у цьому не останню роль.

  

MERISTEM– це продукція, яку варто обирати

ПЛАНТА ГРУПП – це команда, якій можна довіряти