Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Новини та події

Мікродобрива - що це?

Якщо в грунті недостатньо мікроелементів для нормального росту рослини, тоді в неї додають мікродобрива. Будь-яке мікродобриво являє собою комплекс мікроелементів, які знаходяться в доступній для рослин формі, найчастіше - в хелатній.

Які бувають мікродобрива

Залежно від головного елемента, присутнього в складі мікродобрив, їх ділять на види. Найбільш часто використовують в овочівництві і плодівництві такі:

  • Борні - можна застосовувати весь сезон, проте, бор має найбільшу ефективність на самому початку розвитку рослини.

При нестачі бору рослини часто хворіють коренеплідний і кореневої гнилями, дуплистістю коренів, а тому регулярне внесення борного мікродобрива, як Etaboro, допомагає практично виключити ризик таких хвороб.

  • Молібденові - зазвичай вносять в грунт з нейтральною реакцією середовища. Головні елемент - молібден - в такому мікродобриві знаходиться в рухомій формі (як раз такій, яка ідеально доступна для кореневої системи). За допомогою цього добрива підтримує баланс нітрагінів і нітратів в грунті.

Важливо відзначити, що якщо кислотність в грунті висока, її спочатку потрібно знизити вапном, перш ніж вводити молибденове добриво.

  • Мідні - як правило, застосовуються на торф'яному, заболоченому грунті.

Такому грунту не вистачає міді, а тому без підживлення хороший врожай одержати не вийде. Мідні мікродобрива застосовують не тільки для позакореневого підживлення, але і замочують у них посівний матеріал.

Крім перерахованих вище видів, також зустрічаються марганцеві, кобальтові і цинкові мікродобрива.

Марганець сприяє поліпшенню розвитку і зростання, а також плодоношенню різних культур.

Цинк бере активну участь в білковому, а також фосфорному обміні. Без нього у рослини порушується вуглеводневий обмін, погано синтезується сахароза, крохмаль і хлорофіл.

Кобальт - сприяє накопиченню азоту бульбочковими бактеріями. Часто його використовують для вирощування кормових для тварин. Якщо кобальту в кормах мало через дефіцит цього мікроелемента в грунті, то тварини можуть хворіти.

Незважаючи на користь мікродобрив, необхідно використовувати їх з обережністю: дотримуватись рекомендацій і дотримуватися дозування. Пересичення рослин мікроелементами теж не йде їм на користь.