Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Новини та події

Підживлювати чи не підживлювати - ось в чім питання

Перевиробництво на ринку яблук у минулому сезоні боляче вдарило по українським садівникам. Та і світовий ринок продовжує стагнувати. За результатами економічних аналізів, обсяг світової торгівлі яблук не збільшується уже 6 років, але виробництво продовжує рости. На сьогодні відновлені соки більше не вважаються корисними через вміст цукру, тому попит на них в преміальному сегменті різко падає. Це означає, що потрібен тільки дешевий концентрат, а це низькі ціни на промислове яблуко. Тому в найближчі роки стратегією успіху буде – вирощування більш якісної продукції. І це стосується всього плодово-ягідного ринку.

На якість продукції впливають погодно-кліматичні умови та агротехнічні фактори. Якщо погоду ми не в силах змінити під свої потреби, то агротехнічні фактори повністю в руках виробників. Одним із таких чинників являються системи живлення.

З огляду на фізіологію, багаторічні культури потребують якісного живлення круглий рік. Їхня коренева система споживає біологічно активні сполуки постійно, у тому числі і в зимовий період. Добрива, внесені восени, не завжди можуть забезпечити необхідну концентрацію і співвідношення біологічно активних компонентів протягом усього періоду вегетації. Тому навесні варто згадати про підживлення плодово-ягідних культур.

Виходячи з потреб рослин, спеціалісти компанії «ПЛАНТА ГРУПП», ексклюзивного імпортера в Україні спеціальних мікродобрив MERISTEM™, сформулювали ряд рекомендації щодо технологій підживлення плодово-ягідних культур.

Укорінення та стимуляція початкового розвитку

Швидке укорінення саджанців та потужний початковий розвиток абсолютно всіх плодово-ягідних культур з легкістю забезпечує препарат ВІГОРТЕМ-С (VIGORTEM S), що являє собою унікальне поєднання гуматів, витяжки бурої водорості та комплексу поживних речовин. ВІГОРТЕМ-С має широку амінограму та стимулює розвиток кореневої системи, збільшуючи цим ефективність засвоєння поживних речовин, забезпечує швидке відновлення та приживлюваність рослин після пересадки, посилює фотосинтез. Норма застосування при замочуванні саджанців складає лише 20 г на 10 л води. На подальших фазах розвитку достатня норма використання складає 0,15-0,2 кг/га для садових культур та 2 кг/га для винограду та інших ягідних культур (суниця садова, смородина, малина, чорниця тощо)

Подолання стресу

Неабиякий вплив на закладку якісного врожаю мають різного характеру стресові умови. Особливо це стосується температурних режимів та впливів ЗЗР. На ряду з Вігортемом-С, який чинить відновлювальну та стимулюючу дію, ми рекомендуємо застосовувати препарат ЦТА СТИМУЛЯНТ-4 (CTA STYMULANT-4). Крім комплексу природних фізіологічно-активних речовин він збагачений хелатованими елементами – магнієм, цинком, залізом та марганцем, які є ключовими в активації багатьох ферментних систем. Даний препарат отриманий шляхом переробки Бурої водорості (Ascophyllium nodosum), а не хімічним синтезом, тому він швидко поглинається рослиною та використовується на подолання негативних впливів. Норма застосування залежить від культури та ступеню стресового навантаження і складає 0,25-1,0 л/га.

Стійкість до грибкових патогенів

Не будемо описувати який вплив чинять хвороби, особливо грибкові, на вихід якісної продукції. Просто звертаємо увагу на лінійку спеціальних мікродобрив КАФОМ (KAFOM), які мають яскраво виражену фунгіцидну дію на несправжні гриби класу ооміцетів завдяки особливостям свого складу. Крім фосфору у формі фосфіту, залежно від формуляції, КАФОМи містять цинк, марганець, мідь, калій, кальцій, магній. Ці препарати повністю зупиняють або значно пригнічують розвиток міцелію паразита завдяки властивості фосфіту блокувати синтез молекули АТФ у клітинах даного виду грибів, при цьому не впливаючи на синтез молекули адезинтрифосфата в клітинах вищих організмів, у том числі і рослин. Лінійка КАФОМ – незамінні препарати для тих, хто хоче зменшити застосування фунгіцидів у своїх технологіях. Ми рекомендуємо застосовувати дані мікродобрива у нормі 0,5-2,5 л/га в залежності від формуляції та потреби культури.

Підвищення фертильності пилку

Для якісного врожаю треба для початку, щоб утворилась якісна здорова зав’язь. Одним із головних чинників забезпечення нормального запліднення та проростання пилку є достатнє забезпечення бором. Дефіцит цього мікроелементу призводить до слабкого цвітіння або його відсутності, засихання вегетативних верхівок, відмирання точок росту, коренів, листків, з’являються невеликі скручені листки, які жовтіють, зменшуються кількісні та якісні показники при формуванні плодів, розвиваються захворювання (чорна гниль, коркуватість, водяні плями, некрози, тощо). Тоді постає питання застосування бору в технологіях підживлення. Препарат ЕТАБОРО (ETABORO), який зареєстрований у Європі для органічного землеробства, якнайкраще справляється із функцією коректору бору. Рекомендована норма застосування – 0,3-1,5 л/га.

Підвищення цукрів у ягодах

Однією із властивостей, за якою визначають якість продукції, є її смак. І його можна корегувати забезпеченням рослин певними мікроелементами. Зокрема, КАФОМ К, КАФОМ К-Mg, КАФОМ Mg сприяють відтоку цукрів із листя в ягоди, накопиченню цукрів в плодах, підвищенню вмісту вітаміну С, бета-каротину та фолієвої кислоти. У технологіях підживлення ми рекомендуємо застосовувати дані препарати у нормі 0,75-1,5 л/га.

Збільшення лежкості та транспортабельності

Як відомо, кальцій сприяє щільності тканин та укріпленню клітинних стінок, що в свою чергу забезпечує плоди і ягоди високим рівнем лежкості та транспортабельності. У нашому портфелі є два продукти – КАФОМ Са та АМІНОМАКС Са (AMINOMAX Ca), при застосуванні яких продукція набуває даних властивостей. Крім цього КАФОМ Са забезпечує стійкість проти грибкових патогенів, а АМІНОМАКС Са являється скарбницею амінокислот у критичні періоди розвитку рослин. Ми рекомендуємо застосовувати ці препарати у нормі – 1,0-2,5 л/га для плодових та 0,5-1,0 л/га для ягідних культур.

Ми живемо в часи, коли застосування лише макродобрив є недостатнім для отримання гідного якісного врожаю. Мало того, для засвоєння рослиною основних добрив повною мірою потрібне обов’язкове застосування мікроелементів. Саме тому продукти MERISTEM містять у своєму складі мікроелементи у значній кількості залежно від виду під конкретні умови та потреби культур. Вони роблять рослини сильнішими, сприяють підвищенню їх опору несприятливим факторам зовнішнього середовища, посилюють ефективність використання рослинами основних добрив, покращують якість та збільшують врожайність плодово-ягідних культур.