Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Новини та події

Живлення рослин на початковій фазі розвитку

Сьогодні перед українськими аграріями особливо гостро стоїть питання щодо фосфорного живлення сільськогосподарських культур саме на початковій стадії їх розвитку. Наразі ця проблема є чи не найактуальнішою, оскільки в цей період часу температура ґрунту ще досить низька і рослини не можуть поглинати із нього фосфор. Справитися з цим завданням швидко та без зайвих зусиль допоможуть унікальні високоефективні мікродобрива Kafom від ТМ MERISTEM.

Відомо, що за низьких температур ґрунту фосфор в ньому знаходиться у недоступній для поглинання рослинами формі. Однак цей елемент дуже важливий для кожної культури, тому що він перш за все забезпечує рослини енергією та силою для швидкого та потужного розвитку. Фосфор вкрай необхідний на ранній фазі росту, оскільки саме в цей період починає закладатись майбутній врожай.  Найменший дефіцит фосфору в першу чергу веде до різкого пригнічення метаболізму в рослинах та уповільнення протікання в них всіх біохімічних реакцій. Тому обов’язок кожного аграрія — якомога раніше забезпечити сільськогосподарські культури цим вкрай необхідним елементом.

Кожного сезону на полях трапляється багато випадків, коли сходи кукурудзи набувають фіолетового (антоціанового) забарвлення. Це пояснюється тим, що при низькому температурному показникові ґрунту призупиняється засвоєння фосфору, внаслідок чого рослини перестають синтезувати хлорофіли і починається синтез антоціанів, які і є причиною такого специфічного забарвлення. Як результат, порушується процес фотосинтезу та нормального розвитку рослини, при цьому антоціани активно транспортуються флоемою і виділяються корінням в ґрунт. Ці речовини мають кислу реакцію і, потрапляючи до ґрунту, підкислюють субстрат у зоні кореня. Вони забезпечують вивільнення фосфору з нерозчинних ґрунтових форм у розчинні — доступні для поглинання сполуки. Таким чином, з метою забезпечення себе фосфором рослини вимушені реагувати на нестачу цього елементу, спрямовуючи енергію не на синтез хлорофілів, активний розвиток та накопичення пластичних речовин, а на перебудову внутрішніх ферментних систем.

Саме для вирішення подібних проблем компанія ПЛАНТА ГРУПП пропонує цілу лінійку мікродобрив Kafom. Їхня особливість полягає у тому, що фосфор, який входить до складу препаратів, має форму фосфіту — надзвичайно легкозасвоювану для більшості культур. На відміну від фосфатних форм, мікродобрива на основі фосфітів поглинаються через кутикулу рослини в дуже короткі терміни — 1–2 год, в той час як фосфатні препарати, які є надто чутливими до низьких температур, вбираються рослинами протягом тижнів. Тому Kafom є дуже ефективним препаратом при нестачі фосфору на ранніх стадіях життєдіяльності польових та городніх культур.

Крім того, мікродобрива Kafom мають різні формуляції, які містять в своєму складі ряд інших мікроелементів і поживних речовин. Це дуже важливо, оскільки кожна сільськогосподарська культура потребує різні необхідні мікроелементи. Наприклад, для зернових колосових рекомендується застосовувати Kafom Zn-Mn або Kafom Сu, для кукурудзи найефективнішим рішенням буде підживлення препаратом Kafom Zn, так як цинк відіграє значну роль при закладанні врожаю зерна.

Крім мікродобрив Kafom, на ранніх стадіях розвитку рослин доцільно застосовувати Vigortem-S — потужний біостимулятор росту та коренеутворення рослин. Адже міцна та здорова коренева система сприяє максимально ефективному використанню всіх доступних поживних речовини, які знаходяться у ґрунті, та має велике значення для подальшого розвитку і плодоношення культур. Крім того, рослини з добре розвиненим корінням набагато краще поглинають вологу, яка дуже часто є дефіцитною на багатьох земельних угіддях.

До складу Vigortem-S входять екстракт бурих водоростей, гумінові та фульвові кислоти, які також позитивно впливають на початковий розвиток сільськогосподарських культур.

Як бачите, своєчасне та грамотне застосування мікродобрив від ТМ MERISTEM допомагає уникнути цілої низки проблем і забезпечити рослинам повноцінне та збалансоване живлення. Дуже важливим є і те, що дані препарати екологічно безпечні та натуральні, нешкідливі для людей та навколишнього середовища. Саме тому команда професіоналів ПЛАНТА ГРУПП рекомендує використовувати Kafom та Vigortem-S, щоб завжди бути впевненими в якості майбутнього врожаю. Багато фермерів України на власному досвіді вже давно оцінили високу ефективність та дієвість цих мікродобрив, тому із року в рік, не вагаючись, обирають їх для своїх господарств.