Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Новини та події

Підживлення ягідних культур – розкіш чи необхідність

Будь-який ґрунт містить у своєму складі певні макро- та мікроелементи. Але навіть найродючіша земля не в змозі забезпечити ягідні культури поживними речовинами у необхідній кількості. Особливо це стосується ремонтантних сортів, які плодоносять протягом всього сезону та потребують достатнього удобрення. Тому важливо передбачити та уникнути можливих дефіцитів макро- та мікроелементів для максимального розкриття потенціалу врожайності. Адже запобігти стресовим станам рослин завжди краще, ніж боротися з їх наслідками.

На перший погляд застосування мікродобрив у вирощуванні ягід не завжди помітне. Ростуть, плодоносять – і добре. Але завжди видно, якщо нехтувати підживленням мікроелементами. Рослини, які не отримують збалансованого живлення, гірше засвоюють елементи основного удобрення, мають значно слабший імунітет, більш чутливі до хвороб та стресових умов (перепади температур, недостатня кількість доступної вологи або перезволоження, пестицидне навантаження тощо). Це затримує розвиток культур, знижує врожайність, погіршує якість вирощеної продукції.

Експерти живлення рослин компанії «ПЛАНТА ГРУПП» мають ряд рекомендацій щодо збереження та підвищення кількісного і якісного рівня врожайності ягідних культур. Засобом для досягнення цієї мети є препарати MERISTEM™ – сучасні високотехнологічні мікродобрива іспанського виробництва.

Період укорінення – перші стресові умови, з якими стикаються саджанці. Тому на даному етапі важливо пришвидшити приживлюваність та сприяти інтенсивному розвитку кореневої системи. Для цього є препарат VIGORTEM S, який з року в рік підтверджує репутацію найкращого укорінювача. Секрет його потужності в поєднанні гуматів, екстракту бурої водорості, протеїногенних амінокислот та комплексу поживних речовин. Ще однією особливістю VIGORTEM S є універсальність застосування – замочування саджанців, листові підживлення, крапельне зрошення та полив.

Відростання листя. Інтенсивний фотосинтез – основа для отримання високих врожаїв. А листя – це найважливіший орган цього процесу. Для забезпечення культур необхідними поживними речовинами на цьому етапі ми рекомендуємо застосовувати комплексні добрива з лінійки MERISTEM NPK, які мають різні формуляції макро- та мікроелементів.

Стійкість до грибкових патогенів. Всім добре відома загроза фітофторозу для пасльонових, але суниця садова теж чутлива до цієї хвороби. 

Спричиняють її несправжні гриби класу ооміцетів. Збудником мілдью винограду теж є паразитний гриб Plasmopara viticola із ооміцетів. Ми пропонуємо рішення, яке крім пригнічення патогенів має різні комплекси поживних мікроелементів залежно від формуляцій. Лінійка KAFOM на основі фосфітів має яскраво виражений фунгіцидний ефект на гриби класу ооміцети та підвищує стійкість до інших грибкових збудників. Рекомендована норма застосування, залежно від потреби і формуляції, – 0,5-1,5 л/га при позакореневому живленні.

Подолання стресів забезпечується нормальним функціонуванням ферментних систем рослини, потужним біостимулятором яких являється препарат CTA STYMULANT-4. Його особливістю є наявність у складі хелатованих елементів – магнію, цинку, заліза та марганцю, які є ключовими у активації багатьох ферментних систем. Даний препарат отриманий шляхом переробки Бурої водорості (Ascophyllium nodosum), тому він швидко поглинається рослинним організмом та використовується для подолання негативних впливів. Достатня оптимальна норма застосування для ягідних культур – 0,5-1,0 л/га.

Активація фотосинтезу. Магній – елемент, який бере участь у процесі фотосинтезу, оскільки входить до складу хлорофілу. Він підсилює відновні процеси в рослинах, впливає на утворення вуглеводів, а, отже, на плодоутворення. Дефіцит даного елементу призводить до відмирання тканин листової пластинки, а це пряма загроза урожаю. Щоб цього уникнути наші експерти рекомендують використовувати препарати KAFOM Mg та KAFOM K-Mg у нормі 0,5-1,5 л/га. Ще однією особливістю KAFOMів є те, що, завдяки фосфітній основі, вони поглинаються рослинами і починають працювати уже через кілька годин після застосування.

Підвищення фертильності пилку. Достатнє забезпечення рослини бором – запорука життєздатності пилку, закладки та формування крупних стандартних ягід. Препарат ETABORO, який ми рекомендуємо застосовувати перед та на початку цвітіння, в Європі зареєстрований для органічного землеробства. ETABORO не містить важких металів та повністю нетоксичний для рослин. Норма застосування – 0,5-1,5 л/га. До того ж ми рекомендуємо застосовувати ETABORO на етапі підготовки до перезимівлі. Він підвищує зимостійкість ягідних культур та допомагає у накопиченні поживних елементів для потужного старту та розвитку в наступну вегетацію.

Покращення якісних показників. Вчасне надходження певних поживних речовин до рослинного організму забезпечує якісні показники вирощеної продукції та правильність її форм. Для ягідних культур особливу вагу має кальцій. Він є необхідним компонентом для формування клітинних стінок, які обумовлюють здатність протистояти захворюванням і механічному впливу при збиранні, транспортуванні та зберіганні. Ми пропонуємо препарат, який поєднує в собі кальцій та вільні L-амінокислоти AMINOMAX Ca або KAFOM Са, який має фунгіцидну дію на грибкові хвороби, спричинені ооміцетами.

Мікроелементи є складовими багатьох ферментів та вітамінів, сприяють активації їх роботи, приймають участь у азотному та вуглеводному обмінах, інтенсифікують фотосинтетичні процеси. Саме тому продукти MERISTEM™ містять у своєму складі мікроелементи у значній кількості залежно від виду під конкретні умови та культури.