Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Новини та події

Добрива для швидкого росту огірків

Огірки — культура, яку вирощують як в промислових масштабах, так і для домашнього вжитку. Щоб отримати високий і якісний урожай, цій культурі потрібне підживлення. Застосовувати добрива рекомендується з моменту появи сіянців і до кінця рясного плодоношення. На кожному етапі вегетації ця овочева культура потребує тих чи інших добрив, наприклад, для більш швидкого плодоношення або для отримання більш якісного врожаю. Але які потрібні добрива для швидкого росту огірків, дізнаємося в цій статті.

Підживлення розсади огірків

Звичайно ж важливий і необхідний етап при вирощуванні огірків — це вирощування розсади. На цьому етапі можна вперше вносити добриво, але важливо знати терміни проведення першого підживлення. Всього розсаду огірків рекомендується удобрювати три рази.

Проводити перше підживлення рекомендується після появи першого справжнього листка на рослині. У цей період огіркам потрібне більшою мірою підживлення, що містить азот, кальцій і фосфор. Друга підгодівля проводиться, коли на паростку огірка з'явиться другий лист. Третє підживлення проводять через 2 тижні після першого.

На етапі розсади рекомендується проводити підживлення, зробивши розчин з води, аміачної селітри, суперфосфату і малої частки коров'ячого посліду.

Добрива для росту огірків у відкритому ґрунті

Після пересадки огірків у відкритий ґрунт вони також потребують добрив. Перша підгодівля проводиться відразу після пересадки огірків в ґрунт. Число підживлень часто залежить від стану рослин на ділянці.

Якщо листя огірка змінюють колір або починають в'янути — це значить, що рослині не вистачає добрив, і потрібно проводити позачергову підгодівлю. У період активного росту, цвітіння і плодоношення рекомендується застосовувати рідке добриво Aminomax для проведення підживлення по листу. Добриво для швидкого росту огірків використовують також для поліпшення якості продукції та посилення стійкості культури.

Підживлення огірків в теплиці

Огірки, що вирощуються у закритому ґрунті, також потребують добрив, проте варто пам'ятати про норми підживлення. Тепличні огірки люблять добрива, що вносяться невеликими дозами. Першу підгодівлю варто проводити до початку цвітіння огірків, при цьому проводити наступні потрібно раз на 2 тижні.

У цьому випадку варто звертати увагу на азотні добрива. Добре себе зарекомендувало рідке добриво Aminomax, яке підходить в якості листкового підживлення як для відкритого ґрунту, так і для теплиць. Огірки в закритому ґрунті рекомендується обробляти в період активної вегетації і під час дозрівання плодів.

Підживлення огірків — народні засоби

Існує чимало народних методів про те, як підживлювати огіркову культуру під час росту і плодоношення. Один з таких — зола, в якій присутній кальцій. Це популярне добриво для огірків для зростання, яке можна застосовувати 5–6 разів за весь період росту огірків. Існує два способи застосування золи:

  • Суха — нею посипають ґрунт перед поливом рослин.
  • Зольний настій. Щоб його приготувати, потрібно 10 ст. л. золи розвести в 5 л води і настоювати 8–10 днів, регулярно помішуючи.

Пам'ятайте, що в якості підживлення не можна використовувати золу, отриману після спалення гуми, паперу, сміття.

Ще одне популярне добриво для даної культури — курячий послід, в якому міститься азот, цинк, мідь і фосфор. Застосовувати таке добриво рекомендується три рази за сезон:

  • на початку вегетації,
  • під час цвітіння,
  • під час активного плодоношення.

Щоб приготувати робочий розчин, слід третю частину ємності наповнити курячим послідом і залити до кінця водою. Розчин потрібно настоювати близько 3–4 днів, а після його потрібно розвести водою (1:4) і внести в ґрунт з розрахунку 1,5 л на 1 кв. м.

Підживлення в період плодоношення

Сечовина вважається ефективним добривом для росту плодів огірків. Однак застосовуючи таке добриво, потрібно бути акуратним, щоб сечовина не обпекла листя і плоди огірків. Щоб приготувати робочий розчин, потрібно взяти 50 г сечовини на 10 л води і вносити його в ґрунт у вечірній час або в похмуру погоду.

У цей період можна застосовувати препарат Aminomax на основі амінокислот. Добриво рекомендується застосовувати як на початку, так і в період рясного плодоношення, щоб отримати більш якісний урожай.

Якщо забезпечити даній овочевій культурі необхідну кількість підживлення, можна отримати високий і якісний урожай огірків.