Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Новини та події

Передпосівна обробка насіння біостимуляторами: застосовувати, не варто ігнорувати

Кожного аграрія перед придбанням насіння цікавить питання якісних показників партії цього насіння, у тому числі – його схожість та енергія проростання. У чому ж полягає інтерес саме до цих показників?

Останні роки лімітуючим фактором, який визначає урожайність, являється волога. І прогнози поки що залишаються не надто оптимістичними. За таких умов надважливо використати по максимуму зимові запаси вологи для дружнього і потужного старту вегетації сільськогосподарських культур.

На етапі підготовки до посіву збільшити кількість поживних речовин у самій насінині уже неможливо. Але у наших силах посилити енергію проростання та уникнути розвитку багатьох хвороб.

Тож далі розглянемо застосування стимуляторів та спеціальних мікродобрив для передпосівної обробки насіння. Їх значення та використання в інтенсивних технологіях вирощування сільськогосподарських культур важко переоцінити. Передпосівна обробка насіння пришвидшує процеси проростання, стимулює ріст і розвиток кореневої системи, сприяє синтезу фітогормонів для подальшого розвитку рослини. Недостача мікроелементів у доступній формі на початкових фазах розвитку в кінцевому результаті призводить до зменшення врожайності. А доступність елементів живлення в грунті залежить від багатьох факторів. Це і їх форма, і температура грунту, і його вологість, структура, рН і т.і. Наша ж задача, як аграріїв, забезпечити проросток всім необхідним для потужного старту розвитку, у тому числі і поживними речовинами.

Компанія ПЛАНТА ГРУПП має в своєму арсеналі 2 препарати, які якнайкраще виконують це завдання.

VIGORTEM S (Вігортем-С) із року в рік підтверджує репутацію найкращого стимулятора розвитку кореневої системи. Секрет його потужності – в поєднанні гуматів, екстракту бурої водорості, комплексу поживних речовин та протеїногенних амінокислот саме у тому складі та кількості, які найкраще відповідають початковим фазам розвитку рослин. Ще однією особливістю VIGORTEM S є універсальність застосування – замочування посівного матеріалу, саджанців, листові підживлення, крапельне зрошення та полив. Більш детально з препаратом можна ознайомитись тут.

STIMAX SEEDS (Стімакс Сідс) – рідкий біостимулятор для обробки насіння. STIMAX SEEDS містить речовини із сильним біоактивним потенціалом: амінокислоти, уронову кислоту, полісахариди, цитокініни, еліситори та стимулятори росту. Даний біостимулятор активізує метаболічні процеси, які відбуваються у насінині, стимулює енергійний розвиток проростка та кореневої системи. Більш детально з препаратом можна ознайомитись тут.

Це що стосується передпосівної обробки насіння. Але зачасту весна не надто балує українських аграріїв, тому важливо вберегти сходи від негативних факторів зовнішнього середовища. І якраз VIGORTEM S можна використовувати і для листових підживлень на початкових фазах вегетації сільськогосподарських культур для розвитку потужної кореневої системи, посилення фотосинтезу та інтенсивності наростання листової маси, але це вже зовсім інша історія…