Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Новини та події

На старт! Увага! Відновлення весняної вегетації садовини та ягідників!

З настанням весни у садівників починається дуже відповідальний сезон. Головна мета всіх агротехнологічних заходів – допомогти рослинам вийти із зими здоровими, захистити їх від шкідників та хвороб, створити сприятливі умови для нормального розвитку фруктів та ягід. Традиційні методи вже не працюють, тим паче корективи вносить кліматична ситуація, що змінюється кожного року. 2020-й тільки підтвердив нові правила гри: треба постійно тримати руку на пульсі, ще пильніше стежити за ситуацією й коригувати стратегію догляду.

Наші експерти з живлення рослин звертають увагу на основні виклики, що чекають на садівників у прийдешньому сезоні, а також на те, які заходи будуть найбільш ефективними для відновлення весняної вегетації.

Проблема №1 – ослабленість плодово-ягідних культур після зими

Звісно, одного рецепту для всіх садів не існує, важливо розуміти, в якому стані знаходяться насадження. Зачасту рослини виходять із зими значно ослабленими внаслідок нестачі вологи, різких перепадів температур, до того ж їх будуть атакувати хвороби.

У таких умовах розраховуємо на нашу лінійку рідких добрив Kafom (Кафом) від ТМ MERISTEM. Вони працюють як природній еліситор. Елісітори – це речовини, які активують захисні реакції у рослин. Уже на ранніх етапах розвитку збудника рослина отримує сигнал про наявність чужорідного організму і його спробу порушити цілісність її клітин. І у результаті цього активуються сигнальні системи, які індукують розвиток набору активних механізмів стійкості рослини. Особливо важливим є момент застосування препаратів Kafom, а саме Kafom Zn, на початку цвітіння (рожевий бутон) і в кінці цвітіння, швидко забезпечуючи дерево легкодоступним фосфором та цинком. Лінійку Кафом рекомендуємо використовувати протягом всієї вегетації, що підсилить імунітет та забезпечить рослину макро- і мікроелементами.

Kafom – унікальні рідкі добрива на основі фосфітів, легко розчинні у воді, добре засвоюються при листових обробках, характеризуються прямою фунгіцидною дією на патогени класу ооміцетів та мають імуностимулюючий вплив на рослини, підвищуючи їхню стійкість до ряду грибкових захворювань.

Крім фосфору у формі фосфіту, залежно від виду добрива Kафоми містять цинк, марганець, мідь, калій, магній, кальцій. Перед використанням препаративна форма добрива та його норма окремо підбирається під конкретну культуру залежно від умов вирощування. Формуляції добрив Kафом шляхом поєднання у своєму складі правильно підібраних мікроелементних комплексів – це добрива найвищої ефективності для плодово-ягідних культур.

Цього року зима порадувала снігом і маємо надію на весняну вологу, але останні роки питання вологозабезпеченості постає все гостріше. Тому актуальними стають добрива з великим вмістом калію, щоб дерево краще переносило несприятливі умови, у тому числі засуху та спеку. Для цього в нашому арсеналі є МЕRISTEM NPK 8:4-42 +2MgO+mix та Kafom K.

Але важливо застосовувати все в комплексі. Наприклад, Kafom Zn вноситься перед початком цвітіння. Фосфор як енергетична валюта рослини і цинк сприятимуть ростовим процесам. Або можна обрати Kafom Zn-Mn і вносити його на початку та наприкінці цвітіння. В момент утворення зав’язі ще необхідно давати кальцій. Це може бути МЕRISTEM NPK 22:0:8+12CaO, Aminomax Сa або Kafom Сa залежно від потреби рослини. Важливо правильно обирати препарат! Нагадуємо, наші експерти з живлення рослин працюють по всій території України.

Проблематика підживлень плодово-ягідних культур включаэ в себе застосування калію, кальцію та бору. На цих препаратах не потрібно економити, потрібно вносити стільки, скільки потребує рослина. Адже виснажене дерево скидає багато зав’язі. До речі, боровмісний препарат Etaboro від ТМ MERISTEM зареєстрований в ЄС для органічного землеробства.

Майбутній урожай збережеться, якщо забезпечити рослину всіма необхідними елементами живлення в повному обсязі. Щоб зберегти лежкість і транспортабельність плодів і ягід, рекомендується працювати лінійкою Кафом від початку цвітіння та практично до моменту збору урожаю. Ця технологія вдало показала себе на ягідних культурах: зібраний врожай возили за 460 км (із Вінниці до Одеси), і він  не втратив свого товарного вигляду.

 Загроза заморозків і кліщів

Навесні залишається актуальною загроза заморозків у період цвітіння. І 2020 рік був тому підтвердженням. В такому випадку наші експерти з живлення рослин радять використовувати потужний антистресант CTA Stymulant-4.

Також цей препарат допомагає вирішити наслідки шкодочинності кліща, з якими часто стикаються садівники. Зазвичай, коли кліща вже знищують, він встигає зробити «свою роботу» – до клітин потрапляє фермент, який руйнує хлорофіл. Відбувається деградація листової пластинки, зменшується урожайність.Также этот препарат помогает решить последствия вредоносности клеща, с которыми часто сталкиваются садоводы. Обычно, когда клеща уже уничтожают, он успевает сделать «свою работу» – в клетки попадает фермент, который разрушает хлорофилл. Происходит деградация листовой пластинки, уменьшается урожайность. А CTA Stymulant-4 способствует быстрому восстановлению хлорофилла. Растение возвращается в нормальное состояние. А CTA Stymulant-4 сприяє швидкому відновленню хлорофілу. Рослина повертається до нормального стану.

Vigortem-S – це потужний біостимулятор. Вдало підібраний склад цього препарату сприяє ефективному проходженню процесу вегетації, посилює фотосинтез, інтенсивність наростання листової маси, сприяє активній регенерації та відновленню листової поверхні рослин. Застосовується для листкового живлення та фертигації.

 Погодні виклики та вимоги ринку потребують нових рішень

Кожного року змінюються кліматичні умови. Тому аграрний ринок потребує нових, більш дієвих та інноваційних рішень, максимально безпечних для навколишнього середовища. Тож портфель MERISTEM постійно поповнюється новинками, щоб відповідати викликам сьогодення. У 2020 році ми зареєстрували нову лінійку біостимуляторів направленої дії Stimax Line. Препарат має різні формуляції, три з яких призначені для плодово-ягідних культур та впливають на плоди й загальний стан вегетації.

Stimax Flower – рідкий біостимулятор, який містить екстракт морських водоростей Ascophyllum nodosum і поживні речовини. Завдяки своєму складу з високим вмістом фосфору, калію, компонентів, що стимулюють ріст рослин, а також бору та молібдену препарат активізує метаболічні процеси в рослині. Стимулює раннє утворення пилку та покращує цвітіння, таким чином сприяє утворенню плодів та їхньому подальшому розвитку.

Біостимулятор Stimax Fruit швидко засвоюється культурами та стимулює ріст плодів. Забезпечує збалансоване надходження азоту, фосфору та калію разом з залізом, марганцем і цинком, що необхідні культурам в подальших фазах розвитку плодів.

Stimax Plus – біостимулятор для будь-яких культур, який сприяє наливу плодів. Препарат містить вільні амінокислоти та екстракт бурої водорості Ascophyllum nodosum, забезпечує потужний біостимулюючий ефект. Надає плодам більш однорідного та рівномірного забарвлення, підвищує вміст білків і цукрів, покращуючи якість, запах і лежкість.

І наостанок – так як один раз в рік сади цвітуть, то не згайте цей час та забезпечте свої насадження всім комплексом агрономічних заходів, враховуючи збалансоване живлення.