Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Новини та події

Біостимулятори для лохини

Лохина – дуже цінна і корисна ягода. Її включають до переліку продуктів, особливо рекомендованих для профілактики так званих «хвороб цивілізації».

Результати наукових досліджень, проведених в США і Фінляндії, показали що лохина володіє просто сенсаційними властивостями. Серед сорока досліджуваних видів овочів і фруктів лохина посіла лідируюче місце за вмістом антиоксидантів. Наступною групою біологічно активних речовин, завдяки яким лохина є особливо цінним харчовим продуктом, є фітоестрогени (тобто рослинні гормони). Вони захищають організм людини від атеросклерозу і хвороб серця, зменшуючи рівень «поганого» холестерину і підвищуючи рівень «хорошого».

Агротехніка лохини проста, але специфічна. Вирощувати лохину в Україні можна практично у всіх регіонах, але при цьому необхідно дотримуватися основних принципових вимог.

Для гармонійного розвитку насаджень лохини рекомендуємо використовувати біостимулятори. Ці речовини не впливають безпосередньо на певні фізіологічні процеси. Вони стимулюють природні процеси, покращуючи засвоєння поживних речовин, стійкість до абіотичних стресів, вирівнюють калібр плодів. Тим самим максимально зберігається генетично закладена врожайність.

ЩО ТАКЕ БІОСТИМУЛЯТОРИ?

Згідно визначення Європейської Ради Промисловості Біостимуляторів сільськогосподарські біостимулятори включають в себе різні формуляції сполук, речовин і ін. продуктів, які вносяться на рослини або в ґрунт для регулювання і поліпшення фізіологічних процесів культур, таким чином роблячи їх більш ефективними.

Біостимулятори діють на фізіологію рослини іншими способами ніж просто поживні речовини, щоб поліпшити енергетику рослин, урожайність, якість та термін зберігання після збору врожаю.

ОСНОВНІ ВИДИ БІОСТИМУЛЯТОРІВ

 • Продукти на основі екстракту морських водоростей: часто використовують Ascophyllum nodosum (Бурі водорості), які забезпечують рослину такими регуляторами росту як ауксини та цитокініни.
 • Продукти на основі амінокислот: внесення АК допомагає зберегти рослині енергію в синтезі білка та захисту від стресових ситуацій.
 • Продукти на основі гумінових кислот: забезпечують фізичні переваги (змінюючи структуру ґрунту), хімічні переваги (змінюючи фіксуючі властивості ґрунту) і біологічні переваги (стимулюючи біологічну активність рослин і мікроорганізмів в ґрунті).

ДІЯ ЕКСТРАКТУ МОРСЬКИХ ВОДОРОСТЕЙ

Завдяки більш ніж 60 біологічно активним речовина, які містяться в Ascophyllum nodosum, застосування екстракту морських водоростей дає відчутні переваги:

 • Діє як біостимулятор та сприяє росту рослин
 • Діє як поліпшувач ґрунту
 • Покращує стійкість до стресових ситуацій.

ВПЛИВ НА ҐРУНТ

Внесення екстракту морських водоростей в ґрунт покращує його структуру: солі альгінової кислоти взаємодіють з іонами металів ґрунту і формують комплекси великої молекулярної маси, покращуючи його фізико-хімічні характеристики. У результаті ми отримуємо:

 • Підвищення здатності утримувати вологу
 • Покращення аерації ґрунту
 • Стимуляцію розвитку мікрофлори

ВПЛИВ НА РОЗВИТОК ЯГІДНИХ КУЛЬТУР

 • Сприяє росту і розвитку кореневої системи, підвищує потенціал поживних речовин і поглинання води рослиною
 • Знижує стрес при пересадці саджанців, збільшує розмір і силу кореневої системи та покращує укорінення

Початок фази цвітіння і кількість зав’язі також залежить від стану культури:

 • Застосування екстракту морських водоростей на початкових фазах розвитку сприяє ранньому цвітінню і зав’язуванню плодів

ДІЯ СПРЯМОВАНА НА ПОДОЛАННЯ НАВКОЛИШНІХ СТРЕСІВ

 • Екстракт морських водоростей дає бетаїни, які діють в клітинах як розчинні речовини, що усувають осмотичний тиск через засолення та засуху, а також збільшують вміст хлорофілу в листках
 • Екстракт сприяє природній антиоксидантній активності рослин

ВЛИВ НА ЗІБРАНІ ЯГОДИ

Природна антиоксидантна активність, яка підвищується дією екстракту морських водоростей, також впливає на можливість більш тривалого зберігання ягід на полиці.

СУМІСНІСТЬ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ

Екстракт морських водоростей ефективний в багатьох способах застосування:

 • Листові підживлення
 • Фертигація
 • Обробка саджанців
 • Полив

Екстракт морських водоростей сумісний з більшістю інсектицидів, фунгіцидів і добривами.

Не можна змішувати з продуктами кислотних реакцій, сіркою та міддю.

ПЕРЕВАГИ ВІД ЗАСТОСУВАННЯ НА ЛОХИНІ:

 • Максимальне розкриття потенціалу врожайності
 • Підвищення якості зібраних ягід
 • Вирівняність розміру плодів
 • Покращення органолептичних характеристик
 • Подовження терміну зберігання ягід

У портфелі компанії ПЛАНТА ГРУПП наявні біостимулятори:

Вігортем-С може бути застосований в будь-яку фазу розвитку лохини. Особливо рекомендований для інтенсивних технологій. На початку росту Вігортем-С посилює кореневу систему та сприяє її прискореному розвитку. На дорослих рослинах Вігортем-С може бути використаний як відновлюючий препарат після стресових ситуацій (погодні умови, період високої продуктивності, пошкодження комахами та ін.) У період наливання ягід препарат дозволяє зберегти енергію кореневої системи, уникаючи виснаження рослин. У стресових умовах Вігортем-С активізує фізіологію рослин, особливо розвиток кореневої системи, щоб відновити вегетаційні умови для подальшого плодоношення.

Період застосування

Норма
Замочування саджанців 20 г/10 л води
Молоді рослини (зразу після висадки, відновлення вегетації) 2 кг/га полив
Дорослі рослини (після стресу) 2-20 г/10 л води

ЦТА Стимулянт-4 допомагає рослинам у подоланні стресових ситуацій, викликаних посухою, надлишком вологи, недоліком освітленості, обробкою пестицидами і т. д. Препарат ЦТА Стимулянт-4 природний продукт отриманий не хімічним синтезом, а переробкою водоростей. Він не є «чужим» для рослинного організму, тому сільськогосподарські культури дуже швидко його поглинають використовуючи у подальшому на подолання впливів негативних стресових факторів. Даний біостимулятор застосовується для швидкого та ефективного поліпшення вегетативного стану рослин, що постраждали внаслідок стресу, сприяє збільшенню врожайності та поліпшення якості врожаю.

Період застосування Норма
Відростання листя 1,0 л/га
Дорослі рослини (після стресу) 0,5-1,0 л/га
Початок опадання листя 1,0 л/га

Баланс фітогормонів та поживних речовин у Стімакс Флавер активізує обмінні процеси рослини, покращує їх розвиток і активує ферменти, що відповідають за цвітіння та зав’язування плодів. Стімакс Флавер стимулює живлення та запилення лохини, ранню появу пилку та збільшує тривалість цвітіння, сприяє подальшому розвитку ягід. Стимулює синтез гормонів в рослині, що призводить до збільшення кількості зав’язі, збільшення ягід та їх маси.

Період застосування Норма
Бутонізація 150 – 250 мл /100 л води
Цвітіння 150 – 250 мл /100 л води

Ефективність Стімакс Плюс зумовлена вмістом амінокислот та екстрактом морських водоростей Ascophyllum nodosum, NPK та мікроелементів. Синергія цих речовин забезпечує потужну біостимулюючу дію. Використання препарату в дану фазу розвитку стимулює зав'язування ягід та являється ефективною профілактикою опадання зав'язі.  Застосування Стімакс Плюс робить ягоди більш однорідними та рівномірного забарвлення, а також підвищує вміст білків і цукрів, тим самим покращуючи аромат та лежкість ягід. 

Період застосування Норма
Зав’язування плодів 30 – 50 мл /100 л води
Ріст плодів 30 – 50 мл /100 л води
Зав’язування плодів (фертигація) 1-2 л/га
Ріст плодів (фертигація) 1-2 л/га

Стімакс Фрут – біостимулятор, який швидко засвоюється культурами та впливає на ріст плодів та ягід. Застосування Стімакс Фрут забезпечує збалансоване надходження азоту, фосфору та калію разом із залізом, марганцем та цинком. Ці поживні елементи необхідні культурам у подальших фазах розвитку плодів та ягід. Для забезпечення оптимального розвитку Стімакс Фрут також містить екстракт морських водоростей Ascophyllum nodosum, який забезпечує культури цитокінінами та геберелінами поряд з іншими стимулюючими ріст факторами, і вільні амінокислоти для забезпечення плодів достатньою енергією протягом росту. Даний препарат стимулює поділ клітин, тим самим спричиняючи ріст ягід та вирівняність їхнього калібру.

Період застосування  Норма
Ріст плодів 200-300 мл/100 л води
Дозрівання 200-300 мл/100 л води
Ріст плодів (фертигація) 5-7 л/га
Дозрівання (фертигація) 5-7 л/га

Детальніше про технологію підживлення лохини можна дізнатися тут

Гарних врожаїв!