Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Новини та події

Балансуємо живлення груші

Кажуть, груша – одна з найскладніших культур в садівництві. Крім цього в Україні існує ще ряд додаткових проблем, як шкідники, клімат, відсутність знань і навичок.

І тому на полицях українських супермаркетів не часто можна побачити такі ж ідеальні вітчизняні груші, як за кордоном. Гарний колір, однакова форма, відсутність дефектів – це все результати наполегливої праці та комплексного підходу до вирощування даної культури. Однією з складових даного комплексу заходів є забезпечення збалансованого живлення насаджень.

Інтенсивні сади груші характеризуються ущільненістю посадки, раннім початком плодоношення, формуванням більшої врожайності та вищою якістю плодів, тому потребують підвищених норм елементів живлення. Під час планування системи підживлень насаджень груші варто враховувати вимоги рослин у відповідні фенофази їхнього росту та особливості ґрунтових умов, що складаються під час тривалого вирощування плодових насаджень на одній локації. Крім того, варто зважати на фактори, які можуть знижувати рухомість та засвоєння елементів живлення. Зокрема, за низьких температур навесні кореневі системи дають слабкий приріст, а це зменшує поглинання поживних речовин, що може тимчасово призвести до дефіциту того чи іншого елемента. Високі ж температури повітря можуть спричинити нестачу калію, бору та/або марганцю. З точки зору коригування живлення спеціальними мікродобривами для груші можна виділити 5 критичних періодів.

Укорінення саджанців

Перший важливий період у закладенні саду – це укорінення саджанців. Для розвитку здорової потужної кореневої системи ми рекомендуємо використовувати біостимулятор Вігортем-С. Завдяки вмісту природних речовин «бетаїнів» створюються оптимальні умови для укорінення та розвитку кореневої системи. Достатнім заходом на даному етапі є експозиція садивного матеріалу протягом 6-8 годин у розчині Вігортем-С з нормою 20 г/10 л води. Крім того Вігортем-С можна використовувати у різні фази розвитку, оскільки він має біостимулюючу дію не тільки на кореневу систему, а і на формування листового апарату, подолання наслідків стресу. Норма для позакореневого застосування складає 0,2 кг/га.

Початок цвітіння

При інтенсивних технологіях вирощування садовини важливо забезпечити насадження всіма необхідними елементами живлення для максимальної ефективності процесів цвітіння. Бор має ключове значення у запиленні та забезпечує переміщення кальцію від коренів до інших частин дерева, в тому числі і до плодів, що дуже важливо для формування якісного врожаю. Застосування бору позакоренево перед цвітінням сприяє нормальному розвитку яйцеклітин і пиляків, покращує проростання пилку і ріст пилкових трубок, стимулює нарощування вегетативної маси. У нашому портфелі присутній препарат Етаборо, який має європейську реєстрацію для застосування в органічному землеробстві. Норма його застосування у дану фазу – 1,0 л/га.

Крім того для підвищення ефективності процесів цвітіння рекомендуємо застосовувати біостимулятор Стімакс Флавер. Баланс фітогормонів та поживних речовин у Стімакс Флавер активізує обмінні процеси рослини, покращує їх розвиток і активує ферменти, що відповідають за цвітіння та зав’язування плодів. Крім того відбувається стимуляція живлення та запилення сільськогосподарських культур, сприяє ранній появі пилку та збільшує тривалість цвітіння, сприяє подальшому розвитку плодів. Стимулює синтез гормонів в рослині, що призводить до збільшення кількості зав’язі. Норма застосування Стімакс Флавер на груші – 150-250 мл/100 л води.

Кінець цвітіння

Ефективність цвітіння оцінюється формуванням здорової зав’язі. І тепер основне завдання її зберегти та сформувати якісний врожай. Для цього рекомендуємо підживити бором, оскільки він бере участь у метаболічних процесах, що відбуваються в рослині. Норма застосування Етаборо у цій фазі розвитку – 0,5 л/га.

Для утворення зав’язі та стимуляції процесів її розвитку у портфелі компанії ПЛАНТА ГРУПП є біостимулятор Стімакс Плюс. Його ефективність зумовлена вмістом амінокислот та екстрактом морських водоростей Ascophyllum nodosum, NPK та мікроелементів. Синергія цих речовин забезпечує потужну біостимулюючу дію. Норма застосування – 30-40 мл/100 л води.

Також звертаємо увагу на стресові фактори. А в період цвітіння вони часто трапляються через температурні коливання. Тому для зміцнення стійкості рослин до несприятливих умов і зменшення негативного впливу останніх варто застосовувати антистресанти. Ми рекомендуємо ЦТА Стимулянт-4, який містить в своєму складі комплекс природних фізіологічно-активних речовин (цитокінінів, гіберелінів, ауксинів, полісахаридів, вітамінів) та збагачений хелатованими мікроелементами. Препарат ЦТА Стимулянт-4 – природний продукт отриманий не хімічним синтезом, а переробкою водоростей. Він не є «чужим» для рослинного організму тому він дуже швидко поглинається і використовується рослиною на подолання впливів негативних стресових факторів. Норма застосування – 0,25 л/га.

Ріст плоду

Не менш відповідальна фаза розвитку – ріст плодів. Ще присутній ризик скидання зав’язі, розвитку хвороб, формування врожаю недостатньої якості. Тож, по-перше, рекомендуємо застосовувати нашу лінійку Кафом з різними мікроелементами. Дані препарати розроблені на основі фосфітів, що забезпечує фунгіцидну дію на гриби класу ооміцети, а також значно пригнічують розвиток інших грибів. Крім того, добрива Kафом мають імуностимулюючий вплив на рослини. Завдяки стимуляції синтезу фітоалексинів (природних фітонцидів), фосфіти модулюють потужну профілактичну дію, формуючи підвищену стійкість рослин до хвороб. Експерти з живлення рослин компанії ПЛАНТА ГРУПП рекомендують до застосування Кафом К (1,5 л/га) та Кафом Mg (1,0 л/га).

Крім цього не забуваймо, що в період росту плодів, насадженням також потрібне живлення. Тож пропонуємо внести комплексні добрива Мерістем NPK (1,5-3,0 кг/га).

Для стимуляції укрупнення плодів варто ще раз використати Стімакс Плюс у нормі 30-40 мл/100 л води. Це допомагає формувати плоди більш однорідними та забезпечує їх рівномірне забарвлення, підвищує вміст білків і цукрів, тим самим покращуючи аромат та лежкість плодів.

Налив плоду

У дану фазу ми ще можемо впливати на якісні показники урожаю. Тут головне регулювати водний режим та зберегти тургор клітин, особливо гостро це питання постає в умовах посухи. Допомагає у вирішенні цих питань застосування Кафом К (0,5 л/га).

На лежкість та транспортабельність вирощеної продукції має прямий вплив забезпечення насаджень кальцієм. Оскільки даний елемент живлення відіграє ключову роль в укріпленні стінок клітин та робить плоди щільнішими. Тому доречним буде застосування Кафом Са (1,5 л/га).

Фосфітна форма Кафомів забезпечує проникнення препарату в мезофіл листя протягом 1-2 годин, що особливо важливо в дану фазу.

Вплинути на кількісні показники урожаю в дану фазу можна застосовуючи біостимулятор росту плодів Стімакс Фрут (200-300 мл/100 л води). Даний препарат містить екстракт морських водоростей Ascophyllum nodosum, який забезпечує культури цитокінінами та гіберелінами поряд з іншими стимулюючими ріст факторами, і вільні амінокислоти для забезпечення плодів достатньою енергією протягом наливу. Дія Стімакс Фрут направлена на стимуляцію поділу клітин плодів, що дозволяє керувати збільшенням урожаю без втрати якісних показників.

Повну схему підживлення груші можна переглянути тут. Але звертаємо Вашу увагу, що це лише загальна рекомендація та може корегуватись відповідно до ґрунтово-кліматичних умов та стану насаджень.

Гарних Вам врожаїв!