Эксперты в питании растений
Рус/Укр
Новости и события

Кафом Mg контролює Phytophtora infestans на картоплі

Кафом Mg – це препарат на основі фосфіту магнію, який активує захисні механізми рослини і водночас є джерелом магнію для вирощування.
Кафом Mg мінімізує симптоми, викликані збудником Phytophthora infestans, які перешкоджають правильному розвитку та продуктивності культури.
Фосфіти мають високу системну здатність, що збільшує ефективність розподілу та засвоєння магнію при вирощуванні, і, таким чином, дозволяє уникнути фізіопатій, які виникають через їх нестачу, таких як викривлення листя та хлороз, що знижує врожай.

Дія Кафом Mg

Магній є одним з основних компонентів молекул хлорофілу і тому бере активну участь у фотосинтезі. Він також є кофактором кількох ферментних реакцій у процесі створення АТФ, джерела енергії для рослин. Нестача магнію викликає порушення синтезу хлорофілу, що призводить до хлорозу, який перешкоджає процесу фотосинтезу, що призводить до значної втрати врожаю. Додавання магнію також покращує якість шкірки бульби та підвищує стійкість картоплі до можливих захворювань, а також збільшує вміст сухої речовини та бульбового крохмалю.
Кафом Mg  швидко поглинається і, проникаючи в рослину, завдяки його високій системній здатності переміщується у тканинах рослин, забезпечуючи ефективний розподіл і засвоєння хімічно об’єднаних елементів живлення.

Стійкість до збудника Phytophtora infestans

Грибкові хвороби завдають значних втрат врожаю картоплі. Деякі з них викликаються зараженням ооміцетом Phytophthora infestans. Цей патоген дуже інвазивний і стійкий, тому його дуже важко контролювати.
На початку зараження видимих симптомів немає, тож необхідно проводити профілактичні заходи, коли настають оптимальні кліматичні умови для збудника, до появи симптомів.
Кафом Mg уповільнює зараження Phytophthora infestans за допомогою кількох механізмів:

 • Втручається в метаболічні процеси ооміцета, що перешкоджає його нормальному розвитку.
 • Активує гени, які беруть участь у реакції рослини на стрес.
 • Сприяє утворенню фітоалексинів - антимікробних сполук, що виробляються рослинами у відповідь на патоген та які допомагають обмежити їх поширення.

Таким чином, Кафом Mg здатний надати посівам більшу стійкість у сприятливих умовах для зараження Phytophtora infestans.

Дослідження

Результати, викладені нижче, були отримані протягом випробування, проведеного на комерційному полі картоплі, вирощеної у відкритому ґрунті. Сорт: Fábula. Локація дослідження: Коніл-де-ла-Фронтера (Кадіс-Іспанія). Випробування було проведено акредитованою випробувальною компанією (EOR № 2/96). Щоб оцінити ефективність Кафом Mg проти збудника Phytophthora infestans, було порівняно 4 різні методи:

  Діючі речовини Норма застосування
Т1 Контроль --- ---
Т2 Кафом Mg Фосфіт магнію (40%) 300 мл/100 л води

Т3

 1. Кафом Mg
 2. Препарат 1
 3. Препарат 2
 1. Фосфіт магнію (40%)
 2. Ciazofamide (160 г/л)
 3. [4% cymoxanil + 25% folpet + 50% fosetyl-Al]
 1. 300 мл/100 л води
 2. 500 мл/га
 3. 300 г/100 л

Т4 

 1. Препарат 1
 2. Препарат 2
 1. Ciazofamide (160 г/л)
 2. [4% cymoxanil + 25% folpet + 50% fosetyl-Al]
 1. 500 мл/га
 2. 300 г/100 л

Будучи ендемічною зоною хвороби, обробку розпочали в профілактичний спосіб. Під час кожної обробки було виконано загалом 8 застосувань з інтервалом в 7 днів у період з 3 березня по 21 квітня. Симптоми хвороби не були помітні до шостого застосування в контрольній обробці.

Ефективність контролю хвороби збудника Phytophtora infestans

Унікальне застосування Кафом Mg кожні 7 днів або в поєднанні зі стандартними фунгіцидами дозволило контролювати відсоток зараженої площі листя на рівнях нижче 4,5% наприкінці випробування, тоді як на необроблених контрольних ділянках відсоток зараженої площі було більше ніж 51%. Результати були подібними до тих, що були отримані у варіанті, який включав стандартні фунгіциди.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ефективність у боротьбі із хворобою була дуже високою у варіанті, який включав Кафом Mg. Ефективність застосування Кафом Mg становила 90%, аналогічно варіанту, який включав еталонні фунгіциди. У разі застосування Кафом Mg у поєднанні з фунгіцидами ефективність зросла до 92%.

 

 

 

 

 

 

Отже, результати дослідження показали, що Кафом Mg є ідеальним препаратом для включення в схеми боротьби з Phytophthora infestans в картоплі. Через його системний характер і стимулюючу дію на захисні механізми рослин рекомендується застосовувати Кафом Mg для профілактики при виникненні умов початку хвороби.
Кафом Mg бажано вносити шляхом листкового обприскування в нормі 300 мл/100 л води, використовуючи достатню кількість води для належного зволоження культури. Для досягнення оптимального результату рекомендується повторювати внесення з інтервалом 5-7 днів, залежно від ступеню хвороби.
У випадках високого тиску хвороби варто чергувати Кафом Mg з лікувальними фунгіцидами, щоб отримати синергетичний ефект і досягти, таким чином, посилення боротьби з Phytophthora infestans в картоплі.