Розберемо кілька нюансів вирощування здорової та потужної розсади помідорів.
Посів. Висів насіння відбувається у касети. Оптимальна температура ґрунту для проростання має складати 20-25⁰ С. Якщо висіваємо у ранні терміни, коли зимові холоди ще не зовсім пішли, то доцільно касети накрити плівкою для збереження температури та вологи.
Сходи. Після отримання сходів (5-7 день) розсада потребує світла 24 год/добу, тому варто її досвічувати, надто у короткі світлові дні. Коли ж з’являються перші сім’ядолі, зменшують досвічування з розрахунку потреби світла 20 год/добу. І поступово тривалість світлового режиму зменшують до 16 годин до пікірування.
Досвічування. Найбільш подібні до сонячного світла світлодіодні та натрієві лампи. Їх розташовують на висоті 70-140 см. Досвічування, а також температура у цей період впливають на закладку і виповненість першої кисті, а також частково на другу кисть. Якщо не досвічувати, то перша кисть буде високо від землі та матиме лише 2-3 квітки. Тому для формування куща ці заходи дуже важливі.
Полив. Наші експерти з живлення рослин рекомендують проводити полив разом із спеціальним комплексним добривом Мерістем NPK 11-40-11+mix. Склад поживних елементів підібраний для формування потужної кореневої системи та росту рослин.
Пікірування. Проводиться на 14-25 день в залежності від розміру касет, у які було висіяне насіння. Після цієї процедури рекомендуємо при поливі теж використовувати Мерістем NPK 11-40-11+mix.
Пікірування дозволяє збільшити площу живлення та розвинути кореневу систему до висадки. Крім того, наші експерти з живлення рослин акцентують увагу на доцільності застосування з чергуванням спеціальних добрив Кафом К і Кафом Са. Кафом К – це 30% легкодоступного фосфору, якиє являється енергетична станцією, та 20% калію, який входить до складу цукрів. Вони в свою чергу потрібні для поділу клітин. Також Кафом К збільшує стійкість рослин до несприятливих температурних режимів та покращує осморегуляцію.
Кафом Са містить 20% фосфору, 5% калію та 5% кальцію. Кальцій-елемент, який сприяє розвитку кореневої системи рослин і бере участь в:
- транспортуванні вуглеводів;
- зміцненні стінок клітин і, як наслідок, підвищенні стійкості до хвороб;
- розвитку листя;
- збереженні водного балансу.
Висадка. Після висадки рослин на постійне місце рекомендуємо проводити систематичні поливи з додаванням біостимулятора-укорінювача Вігортем-С. Величезна кількість овочівників України вже оцінила ефективність роботи
даного препарату. Продукт має кілька режимів дії:
- Фізіологічний активатор. Вігортем-С містить біостимулюючі складові (з екстракту бурих водоростей), гумінові кислоти і амінокислоти (цитокініни, гібереліни, ауксини, вітаміни, полісахариди та ін.)
- Стимулятор розвитку коренів, що прискорює ділення і ріст клітин.
- Зміцнюючий (тонізуючий) ефект завдяки сприянню синтезу хлорофілу, амінокислот, цукрів та інших біоактивних компонентів.
- Ґрунтовий кондиціонер. Вігортем-С поліпшує фізико-хімічні характеристики ґрунту.
- Збільшує доступність поживних речовин у ґрунті або внесених добрив.
- Поліпшує текстуру ґрунту, аерацію і доступність води.
- Збагачує ґрунтову мікрофлору.
Що стосується технології підживлення, то з детальною схемою для помідорів у закритому та відкритому ґрунті можна ознайомитися тут.