Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Відео та прес-релізи

Препарати Meristem допоможуть розкрити потенціал рослини

ЗМІНИ КЛІМАТУ ТЯГНУТЬ ЗА СОБОЮ БІЛЬШ ВІДЧУТНІ НАСЛІДКИ. НАСАМПЕРЕД ВОНИ ВІДБИВАЮТЬСЯ НА СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ, ЗОКРЕМА НА САДІВНИЦТВІ. НЕЗВАЖАЮЧИ НА ЗАГАЛЬНЕ ПОТЕПЛІННЯ, ЗРОСЛА НЕБЕЗПЕКА ПОШКОДЖЕННЯ САДІВ МОРОЗАМИ, ЗАМОРОЗКАМИ, ГРАДОМ, НАДМІРНОЮ ВОЛОГОЮ, ПОСУХОЮ. ОСЛАБЛЕНІ У СТРЕСОВИХ ПОГОДНИХ УМОВАХ ДЕРЕВА БІЛЬШ СХИЛЬНІ ДО ХВОРОБ І ШКІДНИКІВ — ЯК НАСЛІДОК, УСЕ ЦЕ ПОЗНАЧАЄТЬСЯ НА ВРОЖАЙНОСТІ.

ПРЕПАРАТИ MERISTEM ДОПОМОЖУТЬ РОЗКРИТИ ПОТЕНЦІАЛ РОСЛИНИ

Із якими результатами українські садівники завершили 2016 рік і як на врожай вплинули погодні умови:

БАБІЙ Михайло, керівник садівничої корпорації «Дністер»:

«Погана погода — це стрес для дере- ва. Ми повинні побороти, його тим самим допомогти рослині»

— Рік був дуже важкий: весняні морози від 4 до 10 градусів, особливо в низинах, потім заморозки під час формування зав’язі, влітку — посуха. Щоб допомогти рослині пережити стреси, пов’язані з погодою, ми застосовували препарат від компанії «ПЛАНТА ГРУПП» STYMULANT СТА-4 (ТМ MERISTEM) на основі екстрату бурих водоростей (Ascophyllium nodosum). Це потужний антистресант, що допомагає деревам відновлюватися після різних стресових ситуацій, спричинених посухою, нестабільним температурним режимом тощо. Із цим препаратом ми працюємо вже не перший рік і точно знаємо: якщо б ми його не застосовували, то врожай був би набагато меншим. Крім того, STYMULANT СТА-4 допоміг нам урятувати постраждалі на дослідній ділянці дерева, що вже почали скидати листя: ми зупинили цей процес, рослини за короткий час відновилися й непогано вродили. KAFOM із цинком від іспанського виробника добрив MERISTEM діє як підживлення, і як фунгіцид, тобто одним препаратом ми боремося проти хвороб і робимо рослини сильнішими.

Сьогодні в садах корпорації «Дністер» вирощують яблуню, грушу, персик, сливу, суниці, смородину. Незважаючи на проблеми з реалізацією й падінням цін на внутрішньому ринку, Михайло Бабій упевнено дивиться в майбутнє й будує амбітні плани, зокрема щодо переробки вирощених плодів і ягід.

Михайло ШЕМЧУК,головний агроном «Мартинове поле»:

«Ми дуже дбайливо ставимося до навколишнього середовища, тому працюємо тільки з перевіреними препаратами та постачальниками»

— Наше підприємство спеціалізується на вирощуванні фруктів. Перші закладання було зроблено у 2013 році, сьогодні нарощуємо площі. В нас росте яблуня на карликових підщепах М9, середньорослих ММ106 і напівкарликових М26. Є ранні, літні, осінні й зимові сорти. Крім того, вирощуємо грушу, волоський горіх, вишню та черешню. У найближчих планах — побудувати сховище, встановити сортувальну лінію й придбати холодильники, оскільки без цього підприємство не може розвиватися.

Минулого року ми спостерігали дуже неспецифічні для регіону й згубні для саду природні умови: –8 °С у жовтні, весняні заморозки, що підморожують цвіт, сильний град. Однак, незважаючи на це, маємо непогане яблуко, середній урожай — 15–25 т/га. Щоб отримати добрий результат, довелося додатково попрацювати. Так, бджоли дуже допомогли, яких ми спеціально закупили й привезли в сад на час цвітіння. Крім того, використовували препарати від «ПЛАНТА ГРУПП». Хочу наголосити, що ми дуже дбайливо ставимося до навколишнього середовища, працюємо тільки з якісними й перевіреними препаратами та постачальниками. Продукти компанії MERISTEM, які постачає «ПЛАНТА ГРУПП», працюють дуже ефективно, вони якісні. Всі препарати компанії мають європейський знак Organic Standard, який дозволяє користуватися ними для органічного землеробства. Дотримуючись інструкцій, їх можна застосовувати в період цвітіння, не боячись нашкодити корисним комахам.

Володимир ТИМОФІЙОВИЧ, ПРАТ «Підгурівське»:

«Щоб допомогти дереву, препарат має діяти швидко»

— Наше підприємство спеціалізується на вирощуванні саджанців плодових дерев. Зерняткових (яблуня, груша) реалізуємо до 300 тисяч саджанців на рік, ще 100 тисяч рослин — це саджанці кісточкових (черешня, персик, слива, абрикос, вишня). Крім того, маємо 100 гектарів власного саду. Минулий рік був непростим для нас, оскільки збут значно впав, особливо зерняткових дерев. Водночас зросла зацікавленість до кісточкових — почали більше купувати саджанці персика, абрикоса, черешні.

На сьогодні, беручи до уваги економічні й погодні умови, у яких доводиться працювати, садівництво є ризикованим видом бізнесу. Так, торік на врожай яблук істотно вплинули заморозки під час цвітіння яблунь. Щоб стимулювати природні сили дерев і допомогти їм протистояти стресу, пов’язаного з несприятливими погодними умовами, ми скористалися препаратами KAFOM із різними мікроелементами від компанії «ПЛАНТА ГРУПП». Він діє дуже швидко, його можна застосовувати як на початкових етапах розвитку рослин, коли температура ґрунту часто знижується до 15°С і нижче, так і в другій половині вегетації. Крім того, KAFOM має також пряму фунгіцидну дію, тобто захищає рослину від хвороб. Ми переконалися, що ці препарати досить ефективні, застосовуватимемо їх і цього року.

РУСНАК Олег (с. Недобоївці, Чернівецька обл.):

«Коли рослина не відчуває браку мікро/макроелементів, легше боротися із хворобами»

— В господарстві ми вирощуємо персики. Мені самому дуже подобається цей фрукт, він має цікавий смак, дуже красиве саме дерево за своєю будовою. Коли мені сказали, що персик в нашому регіоні вирощувати неможливо, я вирішив довести, що це не так. Я згоден, потрібно докласти більше зусиль, більше праці, але цей фрукт більш запитуваний на ринку й дуже рентабельний. Тому торік ми заклали ще одну плантацію персика, а також сливовий і абрикосовий сади.

Для захисту й живлення рослин ми користуємося якісними препаратами від «ПЛАНТА ГРУПП». В них містяться всі потрібні макро та мікроелементи. Саме з їх допомогою можна досягти бажаного результату. Якщо рослина не відчуває їх браку, тоді набагато легше боротися із хворобами. Крім того, надзвичайно важливо те, що препарати MERISTEM від «ПЛАНТА ГРУПП» дозволяють зменшити пестицидне навантаження на рослину, і, як наслідок, кількість «хімії» в кінцевій продукції.

Олександр ХОМ’ЯК, ВАТ «Вінниччина»:

«Захищені дерева дали більший урожай»

— В нашому господарстві є молоді, посаджені у 2013–2014 роках сади, є і старі, які плодоносять уже кілька років. Сорти вибирали традиційні, популярні на свіжому ринку: Джонаголд, Пінова, Муцу, Ред чиф, Фуджі, Голден, Флоріна, Джонагоред й ін. Торік заклали ще 7 га саду на шпалері, на підщепі М9.

Загалом наші молоді сади, що вступили у повне плодоношення, торік дали непоганий урожай. Безумовно, дуже сильно вплинули на дерева сильні весняні заморозки. І якщо б ми не провели обробку препаратами MERISTEM від «ПЛАНТА ГРУПП», то врожай був би на порядок меншим. Конкретний приклад. На одному з двох ділянок (по 14 і 15 га) ми один раз обробили препаратами KAFOM (із цинком, кальцієм), а на другій ділянці двічі. Так на ній ми зібрали до 18 тонн із гектара, а на першій — 13–14. Різниця, як розумієте, істотна. Відрізнялися й самі дерева: вони дали більший приріст, мали краще листя.

Павло ІЩУК, регіональний менеджер компанії «ПЛАНТА ГРУПП» в Західному регіоніПРЕПАРАТИ MERISTEM ДОПОМОЖУТЬ РОЗКРИТИ ПОТЕНЦІАЛ РОСЛИНИ

— Стратегія компанії — пропонувати продукти для світу,що змінюється. Адже навколо все щодня змінюється клімат, вимоги до ґрунту й сортів. Тому компанія пропонує широку лінійку продукції, яка доступна за ціною кожному, хто бажає отримати результат, і яка допомагає повною мірою розкрити потенціал рослин, поліпшити якість урожаю, не завдаючи шкоди навколишньому середовищі. Уся лінійка препаратів від MERISTEM заслуговує належної уваги. Багато садівники застосовують у своїх схемах препарати, про які йдеться у статті, розповідають наші партнери з різних регіонів України, але є ще й інші продукти, що чудово доповнюють будь-яку схему захисту плодово-ягідних насаджень. Серед них і наш «іспанський друг» VIGORTEM-S. Це унікальний продукт, «родзинкою» якого є витяжка з морських водоростей, наявність солей фульвових та гумінових кислот, а також амінокислот L-ряду підготовлених згідно запатентованій МЕРИСТЕМ технології. Це дуже ефективний продукт: той, хто застосовував, уже знає все про нього, а хто лише бажає дізнатися — результат вас приємно здивує. ETABORO — препарат з вмістом бору. Сьогодні на ринку мікродобрив є безліч продуктів, у складі яких міститься бор, але ETABORO впевнено посів свою нішу. Аміномакси (Aminomax N, Amino- max Ca) — швидкі помічники у стресових ситуаціях. У цих продуктів дуже цікавий механізм дії: їх амінограма (кількісний вміст амінокислот) підібрана таким чином, що коли рослина перебуває у стресовій ситуації (температурний режим, стрес від застосування ЗЗР), у процесі формування врожаю або плодоношення, у ній відбуваються процеси синтезу, і саме амінокислоти відіграють у цьому важливу роль. Засто- совуючи Аміномакси, ми даємо рослині вже готове «перше, друге й компот», і таким чином вона не витрачає час на синтез амінокислот для будівництва білків, їх рослина отримує з Аміномаксів. Препарат першокласно працює, коли потрібно більш раннє плодоношення (малина, полуниця й інші, а також овочі). Це дуже вигідно, оскільки попит на ягоду є, а пропозиції немає, відповідно, ціна вища, ніж в сезон.

Важливою відмінністю препарату KAFOM від подібних до нього, що представлені в Україні на ринку добрив для позакореневих підживлень, є, по-перше, європейська якість продукту, по-друге — фосфор, що є в препараті, перебуває в доступній формі фосфіту, а не у формі фосфату. Унікальність продукту полягає ще й у тому, що він працює і як добриво, і як фунгіцид. Різні модифікації препарату дозволяють працювати ним практично весь період вегетації починаючи з фази цвітіння (рожевий бутон) і закінчуючи збиранням урожаю. Лінійка продуктів MERISTEM різноманітна: застосовуючи для вирощування яблуні, груші, персика й інших плодово-ягідних культур препарати MERISTEM, Ви отримуєте стимулятор росту, антистресант ,або коректор дефіциту макро та мікроелементів. Препарат CTA STYMULANT-4 на основі екстрату бурих водоростей (Ascophyllium nodosum) — це потужний антистресант, що допомагає рослинам відновлюватися після різних стресових ситуацій, спричинених погодними умовами або пестицидним навантаженням. Одна стаття не може вмістити весь обсяг інформації, що накопичено за роки застосування препаратів. Дуже важливо, коли слова збігаються з результатом. Кожне слово — це перевірена дія на практиці, оскільки компанія надає великого значення своїй репутації. «Добре ім’я — краще за дорогу масть»… — так казав Екклезіаст. Коли препарати ефективно працюють, видно результат, клієнти задоволені й приходить усвідомлення, що у цьому процесі і досягнутому результі є і твій внесок. Результат — це репутація, а репутація — це ім’я.

Шановні друзі та колеги! Компанія «ПЛАНТА ГРУПП» дякує вам за ваше партнерство з нами й бажає всього найкращого!