Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Відео та прес-релізи

Вигортем-С: досвід застосування та склад

УРАХОВУЮЧИ ПОГОДНО-КЛІМАТИЧНІ УМОВИ Й АНАЛІЗУЮЧИ СТАН РОЗВИТКУ ОЗИМИХ КУЛЬТУР НИНІШНЬОГО СЕЗОНУ, МОЖНА ДІЙТИ ВИСНОВКУ, ЩО НА МОМЕНТ ВІДНОВЛЕННЯ ВЕСНЯНОЇ ВЕГЕТАЦІЇ 2017 РОКУ РОСЛИНИ МАТИМУТЬ НЕДОСТАТНІЙ РОЗВИТОК І СЛАБКІ КОРЕНЕВІ СИСТЕМИ. ДЛЯ ПОСИЛЕННЯ ВЕГЕТАТИВНИХ ПРОЦЕСІВ ОЗИМИХ ДУЖЕ ВАЖЛИВИМ АГРОЗАХОДОМ Є ЇХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОСТАТНЬОЮ КІЛЬКІСТЮ ПОЖИВНИХ РЕЧОВИН У ҐРУНТІ ЩЕ ДО ПОЧАТКУ ВЕСНЯНОГО ВІДРОСТАННЯ. ТАКОЖ У ВЕСНЯНОМУ СЕЗОНІ НИНІШНЬОГО РОКУ ДЛЯ СТИМУЛЮВАННЯ ФОТОСИНТЕЗУ, ПРИШВИДШЕННЯ РОЗВИТКУ КОРЕНЕВИХ СИСТЕМ Й ІНТЕНСИВНОГО ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ РОСЛИН, НАБУВАЮТЬ ОСОБЛИВОГО ЗНАЧЕННЯ ПОЗАКОРЕНЕВІ ПІДЖИВЛЕННЯ КУЛЬТУР ВИСОКОЕФЕКТИВНИМИ ПРЕПАРАТАМИ. ДО НАЙЕФЕКТИВНІШИХ ПРОДУКТІВ, ЩО ДОБРЕ ЗАРЕКОМЕНДУВАЛИ СЕБЕ В ЛИСТОВИХ ОБПРИСКУВАННЯХ КУЛЬТУР У БАГАТЬОХ КРАЇНАХ СВІТУ, НАЛЕЖАТЬ ІСПАНСЬКІ ПРЕПАРАТИ ТОРГОВОЇ МАРКИ МЕРИСТЕМ. У СТАТТІ, ЩО ПРОПОНУЄТЬСЯ НИЖЧЕ, РОЗГЛЯНЕМО ХАРАКТЕРИСТИКУ ОДНОГО З ТАКИХ ПРОДУКТІВ ІЗ ТОРГОВОЮ НАЗВОЮ «ВІГОРТЕМ-С».VIGORTEM-S: ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ ТА СКЛАД

Високий рівень ефективності Вігортему-С у порівнянні з продуктами-конкурентами базується на особливому його складі. Чотири комплексні діючі складові, що доповнюють одна одну й входять до складу Vigortem-S, роблять неперевершеним його серед конкурентів. Три складових із названого продукту - це фізіологічно активні комплекси, які доповнено елементами живлення. Розглянемо детальніше склад ВІГОРТЕМУ-С й особливості його застосування на культурах.

Солі гумінових кислот у складі Вігортему-С містять багато фенольних і хіноїдних закінчень, що ефективно впливає на оптимізацію метаболічних процесів у клітинах рослинного організму. Біополімери нерегулярної будови препарату Vigortem-S стабілізують нуклеїнові кислоти - полімерні сполуки, які є основою спадкових ознак рослинного організму та відповідають за його ріст і розвиток.

Особливої антистресової дії Вігортему-С на рослини в несприятливих умовах додає вміст у ньому 17 протеїногенних амінокислот L-ряду, підготовлених відповідно до запатентованої МЕРИСТЕМ технології. Такі амінокислоти після застосування Вігортему-С в агротехніці вирощування культур швидко запасаються рослинами в клітинному пулі вільних амінокислот, активно використовуються для синтезу білків і вступають до інших життєво важливих процесів. Синтез азотистих сполук рослинами базується основним чином на використанні токсичного для рослин аміаку, що надходить із ґрунту й утворюється за відновлення нітратів. Еволюцією створено три основних напрями детоксикації аміаку, головним із яких є утворення нетоксичних для рослини амідів за участю амінокислот. Аспаргінова та глютамінові кислоти, що входять до складу Вігортему-С, детоксикують аміак, перетворюючи його на аміди шляхом перебудови молекул, що є надзвичайно важливим у несприятливих умовах. Амінокислота гліцин, бере участь в утворенні хлорофілу та є основою синтезу бетаїнів - речовин, що мають важливе значення для осмотичних процесів клітин. Амінокислота валін сприяє стійкості рослин в умовах стресу, триптофан є попередником синтезу ростових речовин (ауксинів) і сприяє потужному укоріненню рослин. Комплекс амінокислот, що містить в собі Вігортем-С, позитивно впливає на всі без винятку метаболічні процеси, які відбуваються в рослинному організмі. Довершує комплекс  фізіологічно активних речовин Вігортему-С витяжка з бурих водоростей у поєднанні з елементами живлення. Створений природою коктейль вітамінів, що міститься у екстракті бурої водорості Ascophyllum nodosum, оздоровче діє на рослинні організми, посилює синтез хлорофілів, сприяє підтриманню рослинами водного потенціалу на належному рівні навіть за умов несприятливого зовнішнього середовища, посилює синтез проліну та гліцин-бетаїну, що забезпечує для рослин стабільний осмотичний потенціал в умовах стресу, сприяє позитивному перебігу низки біохімічних реакцій в рослині.

У періоди стресів застосування препарату Vigortem-S набуває надзвичайного значення. Доцільно наголосити, що Вігортем-С особливо ефективний за його внесення на випередження, тобто ще до часу, коли рослини потраплять у несприятливі умови. Застосування Вігортему-С веде до гарантованого підвищення продуктивності й поліпшення якості отриманої сільсько- господарської продукції.

VIGORTEM-S: ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ ТА СКЛАД

Поле до застосування препарату Вігортем-С (філіал Миронівського хлібопродукту – «Урожайна Країна», Сумська обл., Роменський район, пшениця озима, сорт Акратос) 06.04.2016VIGORTEM-S: ДОСВІД ЗАСТОСУВАННЯ ТА СКЛАД

Поле ЧЕРЕЗ 10 ДНІВ після застосування препарату Вігортем-С. Обробка поля проводилась 09.04.2016.Норма внесення препарату – 100 гр. на гектар, при нормі виливу робочого розчину 150 л/га. 19.04.2016

Максим Василина (агроном відділку ПАТ Миронівський хлібопродукт, ТОВ «Урожайна Країна», Сумська обл., Роменський район): На момент відновлення весняної вегетації озимої пшениці, частина її посіву значно відставала у порівнянні з більш розвинутою ділянкою. Рослини на ділянці посіву що відставала знаходились у фазі кінець кущення, тоді як інша частина поля вже перебувала у фазі виходу в трубку. Щоб виправити ситуацію та прискорити розвиток ослаблених рослин було прийнято рішення обробити поле препаратом VIGORTEM-S ще до появи першого міжвузля. Через 10 днів після листової обробки поля препаратом «Вігортем-С» в нормі 100 гр. на гектар, ситуація на полі повністю вирівнялась. Я вважаю що препарат Вігортем-С дуже ефективний і саме він допоміг рослинам не тільки нівелювати відставання розвитку рослин в межах однієї фази у порівнянні з краще розвинутими рослинами, але і забезпечити максимально можливий для даного поля та умов року потенціал сорту. Врожайність озимої пшениці на зазначеній ділянці склала 63,4 ц. на гектар.