Експерти з живлення рослин
Рус/Укр
Відео та прес-релізи

Уникнення і профілактика вершинної гнилизни томатів

У відео досвідчений агроном Юрій Підлужний розповість про вершинну гнилизну томатів і як її уникнути за допомогою препаратів Aminomax Ca.

Гнилизна проявляється зазвичай на зворотній стороні хвоста томату. Це суха, чорна пляма, яка псує томати зовнішньо, і іноді вони стають маленької форми і не розвиваються в подальшому. Пляма зберігається на томаті до повного його дозрівання.

Це фізіологічне захворювання рослин, яке не викликається ні вірусом, ні бактеріями, а пов'язано з неправильною агротехнікою. Основні причини появи верхової гнилизни на томатах: порушений водний баланс і високі температури в процесі вирощування. Ще одна вторинна проблема появи вершинної гнилизни може бути блокування кальцію в грунті. Зазвичай гниль проявляється в такі місяці: червень, липень, початок серпня.
Для того, щоб запобігти появі цього захворювання Юрій Підлужний рекомендує використовувати препарат Aminomax Са від іспанського виробника мікродобрив Meristem.

Для профілактики вершинної гнилизни досить використовувати 1 літр Aminomax Са на гектар (3-4 обробки по листу), а при перших проявах захворювання - можна збільшити дозування до 2-2,5 літрів на гектар.