Сьогодні агроном-консультант Вадим Близнюк розповість про вирощування моркви з використанням добрив MERISTEM.
Добриво VIGORTEM-S вносилось в періоді формування коренеплоду і до 4 листків і являє собою сухий продукт з високим вмістом фізіологічно-активних речовин (цитокінінів, гіберелінів, ауксинів, полісахаридів, вітамінів) отриманих методом екстрагування бурих водоростей. Цей препарат містить в собі 25% фосфору. VIGORTEM-S чудово допомагає сформувати кореневу систему моркви.
Наступне добриво, яке вносилось по листу в період вегетації, це Аміномакс-Са. Кальцій відповідає за вуглеводно-азотний обмін в рослині і за пластичність клітинної стінки. Фаза розвитку 6-7 листків рослини.
У фазі 7-10 листків вносилось добриво Etaboro. Бор у препараті Eтаборо міститься у формі органічного комплексу бор-етаноламіну. Бор відповідає за розмноження, за поділ клітини, за синтез білків і вуглеводів.
Коли вже сформувався коренеплід у розмірі 5 мм ми вносили CTA STYMULANT і Кафом. Кафоми - це добрива на основі фосфітів. Воно відразу працює проти грибкових захворювань і через 1-2 години ми можем прослідкувати результат.
СТA Стимулянт-4 допомагає рослинам у подоланні стресових ситуацій, викликаних посухою, надлишком вологи, недоліком освітленості, обробкою пестицидами.
Магній, що входить до складу препарату є складовою частиною хлорофілу і тому незамінний у фотосинтезі. Він також є ключовим у активації багатьох ферментних систем.
Цинк необхідний для синтезу хлорофілів та вуглеводів, одночасно є природним фунгіцидом та попередником синтезу ауксинів, посилює стабільність ферментних систем та є структурним компонентом білків.
Залізо є каталізатором, що сприяє синтезу хлорофілів та діє у якості транспортувальника кисню, сприяючи утворенню окремих дихальних ферментних систем.